Технології

ЄС вимагає від соцмереж боротися з фейковими новинами

26 квітня, 2018 21:56
Технології/ЄС вимагає від соцмереж боротися з фейковими новинами
Зберегти
Вигляд
Європейський Союз закликає соціальні мережі припинити практику поширення на своїх платформах фейкових новин.

Європейський Союз закликає соціальні мережі припинити практику поширення на своїх платформах фейкових новин.

Про це йдеться на сайті Європейської Комісії.

Згідно з документом, у разі, якщо соціальним мережам не вдасться уникнути появу фейкових новини у стрічках, ЄС може вдатися до подальших відповідних заходів для боротьби з дезінформацією в соцмережах.

Також у Єврокомісії хочуть, щоб соцмережі до липня цього року розробили «Кодекс практики саморегулювання», який сприятиме припиненню поширення фейкових новин. Зокрема, акцентується увага на необхідності унормувати поширення політичних новин та реклами.

Крім того, ЄК планує стежити за впровадженням цих норм соцмережами.

«Ми очікуватимемо очевидних результатів, які можна буде оцінити, до жовтня цього року. І тоді, у разі необхідності, у грудні ми вирішимо, чи вважаємо доречним ухвалення додаткових заходів», — заявила єврокомісарка з питань цифрової економіки Марія Габріель.

Також ЄК має намір сприяти створенню незалежної експертної мережі, яка займатиметься перевіркою фактів для виявлення фейкових новин.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 87 мільйонів користувачів Facebook.

Засновник Facebook Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних. Цукерберг визнав, що соціальну мережу використали задля маніпуляції, отримання приватних даних та втручання в політичний процес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Конгрес проти Facebook: що розповів Цукерберг американським законодавцям.

Марка Цукерберга допитали у Конгресі. Його допит перед американськими законодавцями тривав два дні, 11 квітня закінчився другий день свідчень засновника Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це була моя помилка»: свідчення Цукерберга перед конгресом США.

Пов`язані новини