Європейський Союз висловив підтримку Всесвітній організації охорони здоров’я і закликав Сполучені Штати переглянути своє рішення про розрив відносин із Організацією. Його 29 травня озвучив Дональд Трамп.

Як передає hromadske, про це йдеться у спільній заяві президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн і високого представника ЄС із питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Бореля.

«ВООЗ повинна й надалі мати змогу очолювати міжнародну боротьбу з пандемією — як зараз, так і в майбутньому. Для цього потрібна й украй необхідна участь і підтримка всіх і кожного. … Дій, які послаблюють міжнародні зусилля, потрібно уникати. Тож ми закликаємо США переглянути своє оголошене рішення», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, 29 травня Трамп оголосив, що США розривають відносини із Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Він звинуватив ВООЗ у небажанні проводити «реформи, про які їх просили і в яких була величезна потреба», а також у підігруванні Китаю. Кошти, які Штати витрачали на ВООЗ, підуть на фінансування інших міжнародних організацій, додав Трамп.

У світі з початку пандемії коронавірусне захворювання COVID-19 виявили у 6 млн 33 тисяч 875 людей. З них одужали 2 млн 661 тисяча 213 людей, а померли від ускладнень — 366 594. Наразі продовжують лікуватися трохи більше 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: