ЄС запровадив санкції проти російської ПВК «Вагнера»
Європейський Союз 13 грудня офіційно запровадив санкції проти російської приватної військової компанії «Вагнера» й низки пов'язаних з нею людей та організацій.
Про це йдеться в офіційному віснику ЄС.
Зазначається, що під обмеження потрапили особи, які причетні до серйозних порушень прав людини, зокрема до тортур та довільних страт і вбивств, а також до дестабілізаційної діяльності у Лівії, Сирії, Україні (на Донбасі) та в Центральноафриканській Республіці.
Під санкції, окрім самої ПВК, потрапили вісім людей та три енергетичні компанії. Зокрема за порушення територіальної цілісності України ЄС ввів обмеження проти засновника ПВК «Вагнера» Дмітрія Уткіна та найманців Дениса Харитонова і Сергія Щербакова.
Крім того, до списку санкцій потрапив ще один засновник ПВК «Вагнера» Андрій Трошев, який підтримує владу Сирії.
Також ЄС вводить санкції проти енергетичних компаній з Росії «Європоліс», «Велада» та «Меркурій», які діють у нафтогазовому секторі Сирії.
Санкції передбачають заборону на поїздки до країн ЄС, заморожування будь-яких активів у Євросоюзі, а також заборону юридичним і фізичним особам вести бізнес із тими, хто підпадає під санкції.
Що передувало?
У листопаді Європарламент ухвалив резолюцію щодо порушення прав людини приватною військовою компанією «Вагнера». У документі визнали, що Росія є відповідальною за діяльність організації. Тоді ж і запропонували ввести санкції.
«Вагнер» — назва приватної військової компанії, про яку вперше стало відомо у 2014 році після участі її найманців у війні на Донбасі на боці бойовиків. Відтоді сліди ПВК помічали в Сирії, Лівії, Мозамбіку, Центральноафриканській Республіці тощо. Причетним до створення компанії вважають Євгенія Пригожина — наближеного до Путіна російського бізнесмена. Офіційно Пригожин і Росія заперечують існування «Вагнера».
У серпні 2020 року Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те, що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі. А через три дні в інформаційному просторі України почали активно обговорювати версію про те, що «візит» бойовиків «Вагнера» до Білорусі був нібито операцією українських спецслужб для їхнього затримання.
17 листопада 2021 року проєкт журналістських розслідувань Bellingcat опублікував розслідування щодо операції українських спецслужб із затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера».
- Поділитися: