Європейський Союз та Велика Британія запровадили санкції проти шести посадовців РФ та Державного науково-дослідного інституту органічної хімії та технологій через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Про це йдеться в Офіційному віснику ЄС та на сайті уряду Великої Британії.

Санкції стосуються директора Федеральної служби безпеки Росії Олександра Бортникова, заступника голови Адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, голови управління Кремля щодо внутрішньої політики Андрія Яріна, уповноваженого представника Путіна в Сибіру Сергія Меняйла та двох заступників міністра оборони Олексія Криворучка та Павла Попова.

Санкції стосуються заборони на в'їзд до країн Євросоюзу та Великої Британії та заморожування активів на території ЄС і Великої Британії.

Крім того, санкції запровадили проти російського бізнесмена Євгена Пригожина, якого вважають причетним до Приватної військової компанії Вагнера. Він надає підтримку цій компанії в Лівії, а це загрожує миру та безпеці в країні, тому ЄС ввів санкції. До цих обмежень Велика Британія теж приєдналась.

Що передувало?

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) виявила в організмі російського опозиціонера Олексія Навального отруєння речовиною, яка структурно схожа на «Новічок».

Речовина, яку знайшли в крові та сечі опозиціонера, формально не заборонена (адже її немає у списку ОЗХЗ). Зазначається, що вона схожа за структурою на отруту 1.А.14 та 1.А.15 у класифікації Конвенції про заборону хімічної зброї. Це ті самі речовини, котрі виявили у 2018 році після отруєння родини Скрипалів.

Ще у вересні 2017 року Росія звітувала про знищення «останнього кілограму» отруйної речовини на вимогу ОЗХЗ. Вдруге про «знищені запаси» заявив глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін після отруєння Олексія Навального. Та результати аналізів ОЗХЗ показали, що Росія не тільки не припинила використання «Новічка», а й продовжила над ним роботу.

Поділитись: