ЄС знову продовжив санкції проти Росії ще на пів року. Їх ввели в березні 2014-го через анексію Криму
Рада Європейського Союзу вирішила продовжити до 15 березня 2021 року термін дії санкцій, введених у 2014 році проти Росії через порушення нею суверенітету і територіальної цілісності України — а саме через тимчасову окупацію РФ Криму.
Як повідомляє пресслужба Ради ЄС, Рішення набуде чинності 11 вересня після публікації в офіційному віснику Євросоюзу.
Санкції стосуються загалом 175 фізичних і 44 юридичних осіб, які Євросоюз вважає причетними до порушення територіальної цілісності України. До них застосовуються такі обмежувальні заходи, як замороження активів у межах Євросоюзу та заборона на в’їзд до об’єднання.
Які ще санкції ЄС запровадив проти Росії?
Згадані санкції спрямовані проти конкретних людей і компаній, причетних до тимчасової окупації Криму Росією. Окрім них, Євросоюз також запровадив обмеження на ведення економічної діяльності з Автономною Республікою Крим і містом Севастополем. Востаннє їх продовжували в червні 2020 року терміном на один рік.
Санкції передбачають заборону на імпорт до ЄС товарів з Криму; інвестиції в анексований півострів; експорт певних товарів та технологій до Криму, зокрема, у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики; туристичні послуги в Криму, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти.
У липні 2014 року ЄС запровадив так звані секторальні санкції проти Росії. Востаннє їх продовжували в червні 2020 року терміном на пів року.
Ці санкції обмежили доступ державних фінансових установ з РФ на фінансові ринки ЄС, наклали ембарго на торгівлю зброєю, встановили заборону на експорт товарів подвійного призначення, а також обмежили доступ Росії до високотехнологічних товарів, особливо в нафтовидобувному секторі.
Крім того, наприкінці липня 2020 року ЄС уперше задіяв механізм уведення санкцій за кібератаки.
Санкції наклали, зокрема, проти чотирьох хакерів Головного розвідувального управління Росії. Їх вважають причетними до створення вірусів WannaCry і NotPetya, а також спробі кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї в 2018 році.
- Поділитися: