Європейський суд з прав людини присудив голові штабу опозиційного російського політика Олексія Навального в Казані Ельвірі Дмитрієвій 12,5 тисяч євро компенсації за те, що її притягли до відповідальності за публікацію оголошення про мітинг «Він вам не Дімон» в березні 2017 року і за участь в цій акції.

Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Так, суд вирішив, що російська влада порушила права Дмитрієвої на свободу поширення інформації, участь в мирних зібраннях, свободу пересування і справедливий судовий розгляд.

Також суд зобов'язав російський уряд оплатити витрати активістки на адвокатів в розмірі близько трьох тисяч євро.

Нагадаємо, 26 березня 2017 року в низці міст РФ пройшли акції проти корупції, формальним приводом для яких стало розслідування Навального і його фонду про корупцію прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Тоді у Москві затримали понад 1000 людей через протести.

7 жовтня відбулись акції на підтримку Навального провели майже по всій Росії. На несанкціонованій акції протесту в Санкт-Петербурзі затримали близько 40 людей, їх відпустили з відділення після усного попередження. Деякі з учасників були травмовані через жорсткі дії правоохоронців під час затримання.

Самого Навального арештували на 20 діб за повторне порушення порядку проведення масових акцій.

Поділитись: