Європейський суд з прав людини закликав Росію надати медичні документи щодо поточного стану здоров'я українського політв'язня Павла Гриба, стан здоров'я якого значно погіршився останнім часом. Про це повідомила адвокатка Євгенія Закревська.

«ЄСПЛ сьогодні відреагував на наше клопотання за правилом 39 Конвенції про термінові заходи щодо забезпечення необхідної медичної допомоги Павлу Грибу. Суд вимагає від РФ надати медичні документи щодо поточного стану здоров'я заявника, щодо лікування, яке було призначене йому лікарями під час утримання під вартою», — повідомила вона.

За її словами, суд визнчив крайній термін, коли РФ має відповісти на запит установи —2 січня 2019 року.

Нагадаємо, 12 грудня Павлу Грибу стало зле під час чергового засідання суду у його «справі». До суду викликали швидку — лікарі заявили про необхідність обстеження Павла Гриба.

Водночас, за словами адвокатки Закревської, жодного обстеження не проводилось.

У липні батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею його обвинувачують. Крім того, у Павла відібрали всі речі та продукти харчування, які напередодні передали українські консули.

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. 

Нагадаємо, Павла Гриба у серпні минулого року на території Білорусі викрали співробітники російських спецслужб. Згодом з'ясувалось, що 20-річний Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі, його звинуватили у тероризмі. За легендою ФСБ РФ, Гриб нібито хотів влаштували теракт на шкільній лінійці у РФ, схиливши до цього російську школярку, з якою він спілкувався у соцмережах. Павло Гриб своєї вини не визнає.

Батько Павла Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір. Раніше батько Гриба повідомляв, що російські силовики силовики посилили психологічний тиск на Павла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

Поділитись: