Світ

ЄСПЛ зобов'язав Росію компенсувати 10 млн євро у справі про депортацію грузинів

Європейський суд з прав людини
Світ/ЄСПЛ зобов'язав Росію компенсувати 10 млн євро у справі про депортацію грузинів
Зберегти
Вигляд
Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити 10 мільйонів євро компенсації моральної шкоди 1,5 тисячам громадян Грузії справі про їх масову депортацію з Росії у 2006 році. Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Ці кошти розподілять між усіма постраждалими. Так, 2 тисячі євро отримають ті, кого визнали жертвами порушення статті Європейської конвенції про колективну депортацію. Від десяти до 15 тисяч євро отримають ті, кого визнали потерпілими в порушенні статті про незаконне позбавлення волі та статті про нелюдські умови утримання під вартою.

Уповноважений Росії при ЄСПЛ Михайло Гальперін, зазначив що ЄСПЛ визначив суму компенсації у понад сім разів меншу від тієї, яку вимагала Грузія. Крім того суд зменшив кількість тих, кому призначена компенсація, з майже 5 тисяч людей до 1,5 тисяч.

Грузія подала позов до ЄСПЛ у 2015 році. Вона вимагала стягнути з Росії 70,3 мільйона євро.

Масове виселення громадян Грузії з Росії у 2006 році торкнулося близько п'яти тисяч людей. Їх звинуватили в порушенні візового режиму. Цьому передував арешт співробітників російської розвідки у Грузії. Їх звинуватили у шпигунстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 9 кроків уряду Грузії для поліпшення відносин з Росією

Більше про:
# ЄСПЛ
# Грузія
Пов`язані новини