ENRU

Євродепутати закликали Раду не обирати аудитора НАБУ без співбесід з кандидатами

Депутати Європарламенту Ребекка Хармс та Петрас Аустрявічус направили лист до антикорупційного комітету Верховної Ради із закликом прозоро провести конкурс на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро.

Євродепутати закликали провести співбесіди з усіма кандидатами, як це передбачено процедурою.

«Нам повідомили, що завтра в Комітеті ВР з питань запобігання корупції може відбутися голосування за кандидатів у аудитори НАБУ від Верховної Ради без проведення співбесід з кожним з кандидатів, хто подав документи, що суперечить передбаченій процедурі обрання і, що негативно вплине на чесний і прозорий процес, оскільки не з усіма кандидатами, які змагатимуться за посаду, ознайомлено членів комітету», — йдеться у заяві.

 «Ми просимо вас не відходити від цієї прозорої процедури, про яку ви домовилися раніше, та провести співбесіди з усіма кандидатами, які подали документи до прийняття остаточного рішення», — додали євродепутати.Нагадаємо, раніше стало відомо, що БПП і «Народний фронт» хочуть призначити аудитора НАБУ без співбесід. Експерти РПР закликали «Блок Петра Порошенка» не призначати аудитора НАБУ без співбесід

Серед кандидатів на посаду аудитора є американська адвокатка Марта Борщ. Її кандидатуру рекомендував «Реанімаційний пакет реформ». Також РПР рекомендував кандидатуру іспанського прокурора Карлоса Кастресана.

«Блок Петра Порошенка» рекомендував кандидатуру Найджела Брауна, якого представники парламентської коаліції вже намагалися призначити аудитором НАБУ від Верховної Ради.

Зазначимо, що свої рекомендації щодо аудитора НАБУ мають представити Рада, Кабмін та президент. Порошенко заявив Громадському, що зробить це останнім. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram