УКРАЇНА

Єврокомісія опублікувала звіт щодо призупинення безвізу з вимогами до України

20 грудня, 2017 18:07
УКРАЇНА/Єврокомісія опублікувала звіт щодо призупинення безвізу з вимогами до України
Зберегти
Вигляд
Україна відповідає вимогам для продовження роботи безвізового режиму, проте слід забезпечити повну реалізацію проведення реформ

Україна відповідає вимогам для продовження роботи безвізового режиму, проте слід забезпечити повну реалізацію проведення реформ.

Про це йдеться у звіті Єврокомісії, присвяченому механізму припинення безвізових режимів.

«З огляду на останні події, Україна потребує здійснення невідкладних дій щодо забезпечення антикорупційних заходів, які були зроблені в рамках попередніх реформ і забезпечити їх подальший прогрес», — наголосили у Єврокомісії.

Усього Єврокомісія наголосила на шести головних напрямках, які слід вдосконалити для «подальшої лібрелазації». Зокрема це: 

• посилення співпраці з відповідними агентствами ЄС, щоб запобігти ризикам нерегульованої міграції;

• збільшення цільових інформаційних кампаній, в яких роз’яснюються права та обов'язки під час подорожей по безвізу;

• забезпечення незалежності, ефективності та стійкості антикорупційної інституційної структури, зокрема шляхом створення незалежного та Антикорупційного суду відповідно до висновку Венеціанської комісії та українського законодавства. Водночас, повинні бути забезпечені і посилені незалежність і дієздатність НАБУ і САП;

• термінове відновлення довіри до НАЗК і створення ефективної системи верифікації декларування;

• скасування змін про обов’язкове декларування майна представників громадянського суспільства та усунення перешкод у їх роботі;

• посилення зусиль по боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом достатнього фінансування Нацполіції та внесення чіткого розмежування компетенцій та покращення співпраці правоохоронних органів.

Єврокомісія буде відслідковувати дотримання вимог країнами Західних Балкан та країнами-учасниками Східного партнерства.

«Доповідь демонструє, що у той час, як країни продовжують виконувати вимоги щодо лібералізації візового режиму, для збереження їхнього стабільного виконання в низці конкретних областей необхідні дії», — резюмується у звіті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами.

Нагадаємо, 11 липня повідомлялося, що можливістю безвізово виїзду в країни Євросоюзу за місяць скористалися понад 95 тисяч українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безвіз з Європою: 15 практичних речей, які вам допоможуть.

Пов`язані новини