ENRU

Єврокомісія опублікувала звіт щодо призупинення безвізу з вимогами до України

Україна відповідає вимогам для продовження роботи безвізового режиму, проте слід забезпечити повну реалізацію проведення реформ.

Про це йдеться у звіті Єврокомісії, присвяченому механізму припинення безвізових режимів.

«З огляду на останні події, Україна потребує здійснення невідкладних дій щодо забезпечення антикорупційних заходів, які були зроблені в рамках попередніх реформ і забезпечити їх подальший прогрес», — наголосили у Єврокомісії.

Усього Єврокомісія наголосила на шести головних напрямках, які слід вдосконалити для «подальшої лібрелазації». Зокрема це: 

• посилення співпраці з відповідними агентствами ЄС, щоб запобігти ризикам нерегульованої міграції;

• збільшення цільових інформаційних кампаній, в яких роз’яснюються права та обов'язки під час подорожей по безвізу;

• забезпечення незалежності, ефективності та стійкості антикорупційної інституційної структури, зокрема шляхом створення незалежного та Антикорупційного суду відповідно до висновку Венеціанської комісії та українського законодавства. Водночас, повинні бути забезпечені і посилені незалежність і дієздатність НАБУ і САП;

• термінове відновлення довіри до НАЗК і створення ефективної системи верифікації декларування;

• скасування змін про обов’язкове декларування майна представників громадянського суспільства та усунення перешкод у їх роботі;

• посилення зусиль по боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом достатнього фінансування Нацполіції та внесення чіткого розмежування компетенцій та покращення співпраці правоохоронних органів.

Єврокомісія буде відслідковувати дотримання вимог країнами Західних Балкан та країнами-учасниками Східного партнерства.

«Доповідь демонструє, що у той час, як країни продовжують виконувати вимоги щодо лібералізації візового режиму, для збереження їхнього стабільного виконання в низці конкретних областей необхідні дії», — резюмується у звіті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами.

Нагадаємо, 11 липня повідомлялося, що можливістю безвізово виїзду в країни Євросоюзу за місяць скористалися понад 95 тисяч українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безвіз з Європою: 15 практичних речей, які вам допоможуть.