Політика

Єврокомісія притягне Польщу до відповідальності через судову реформу

30 липня, 2017 11:59
Політика/Єврокомісія притягне Польщу до відповідальності через судову реформу
Зберегти
Вигляд
Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності Польщі через законопроект про реформування судової системи країни.

Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності Польщі через законопроект про реформування судової системи країни.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

Зазначається, що Єврокомісія надіслала у Варшаву листа із повідомленням про порушення процедури. Польща має місяць, щоб надати свою відповідь.

«Єврокомісія розпочала процедуру відносно Польщі, відправивши лист з офіційним повідомленням після публікації в офіційному законодавчому журналі документу про судову реформу», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що стурбованість Єврокомісії викликане головним чином дискримінацією за ознакою статі через введення іншого пенсійного віку для жінок-суддів, а також у зв'язку з тим, що міністрові юстиції надається право продовжувати мандат суддів, які досягли пенсійного віку.

Раніше Єврокомісія заявила, що у разі, якщо Польща продовжуватиме судову реформу  — країну позбавлять права голосу в Євросоюзі.

Нагадаємо, що 22 липня Сенат Польщі підтримав закон про Верховний суд попри критику ЄС та протести.

Цей законопроект передбачає звільнення всіх нинішніх суддів Веховного суду та призначення міністром юстиції виконувачів обов’язків на їхнє місце.

Згодом Національна судова рада має затвердити новий склад Верховного суду, який запропонує Мін’юст. Також глава міністерства отримає право призначати голів апеляційних та окружних судів самостійно, не радячись з представниками органів правосуддя.

Судова реформа, яку намагається провести правляча в Польщі націоналістична партія «Право і справедливість», викликала різку критику з боку ЄС.

У Брюсселі вважають, що вона покладе край незалежності судової гілки влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Налякати Майданом: чим може закінчитися польський протест

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини