Єврокомісія підготує висновок щодо статусу кандидата України у ЄС до кінця наступного тижня — Урсула фон дер Ляєн

Зустріч президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та президента України Володимира Зеленського, Київ, 11 червня 2022 року
Зустріч президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та президента України Володимира Зеленського, Київ, 11 червня 2022 рокуОфіс президента

Зараз Європейська комісія готує висновок для країн—членів ЄС щодо надання Україні статусу кандидата у Євросоюз. Ця робота буде завершена до кінця наступного тижня.

Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після перемовин з президентом Володимиром Зеленським під час зустрічі Києві.

«Люди довели свою мотивацію і свою рішучу налаштованість, тому я переконана, що ми разом зможемо подолати цю страшну війну, спільно відбудуємо і модернізуємо цю прекрасну країну. Я хочу завершити словами "Слава Україні"», — сказала вона.

Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна провела важливі реформи у галузях економіки та верховенства права. Але, на її думку, країна має продовжувати цю роботу.

«Звичайно, ще залишається робота. Я хочу, щоб ви правильно мене зрозуміли. В Україні — війна. Тож всі ваші зусилля і вся наша підтримка зосереджені на подоланні цієї страшної війни. Але ми хочемо дивитися вперед... Наприклад, ви зробили чимало для зміцнення верховенства права. Але необхідно додатково посилити законодавство, яке стосується боротьби з корупцією, забезпечити належну роботу бізнесу. Це все — хороші результати, які необхідно посилити», — сказала Фон дер Ляєн.

Вона додала, що Єврокомісія працює над Платформою відбудови України, а країни-члени ЄС, інші партнери та міжнародні фінансові інституції дуже зацікавлені в тому, щоб підтримати відбудову.

Що передувало?

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн 11 червня прибула до Києва для зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

«З президентом Зеленським я підіб'ю підсумки спільної роботи, необхідної для відбудови, та прогресу, досягнутого Україною на її європейському шляху», — написала вона.

У квітні цього року глава Єврокомісії пообіцяла пришвидшену процедуру щодо статусу кандидата в ЄС для України. Тоді ж вона передала Зеленському опитувальник про членство в Євросоюзі.

Що за опитувальник?

Його заповнення необхідне для набуття статусу країни-кандидата на членство в Європейському Союзі. Загалом цей документ складається з двох частин, одна з яких містить політичні та економічні критерії, друга частина охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права Європейського Союзу.

Зрештою першу частину Україна заповнила 17 квітня, а вже наступного дня передала колегам із ЄС.

Зближення України та ЄС

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. Того ж дня президенти Литви, Польщі, Латвії, Естонії, Чехії, Словенії, Болгарії та Словаччини закликали лідерів ЄС підтримати заявку України на членство в ЄС, якнайшвидше надати країні статус кандидата на вступ і почати переговорний процес.

1 березня Європейський парламент майже одностайно проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського Союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС.