У Єврокомісії підтвердили намір продовжити співпрацю з Україною та надати новий транш макрофінансової допомоги у розмірі 500 мільйонів євро одразу після того, як Україна виконає відповідні вимоги ЄС щодо реформ.

Про це повідомив віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленський у Брюсселі, передає прес-служба Адміністрації президента України.

«Віце-президент Єврокомісії підкреслив, що Європейський Союз завершить розгляд питання про надання Україні коштів другого траншу у розмірі 500 млн євро у рамках четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС, щойно відповідні вимоги для їхнього отримання будуть виконані українською стороною», — йдеться у повідомленні прес-служби президента.

Там також зазначають, що Зеленський запевнив у тому, що Україна дотримується взятих на себе міжнародних зобов’язань. Крім цього, Зеленський під час зустрічі з єврокомісаром запевнив, що під час зустрічі з представниками місії МВФ «було досягнуто розуміння щодо подальших кроків у співпраці».

Зазначимо, що умови співпраці України з Єврокомісією у межах програми макрофінансової допомоги багато у чому збігаються з вимогами Міжнародного валютного фонду. Зокрема, в українському уряді та Нацбанку очікують на зарахування чергового траншу від ЄС одразу після схвалення нового траншу від МВФ.

Також про готовність надати Україні транш ЄС одразу після отримання траншу МВФ повідомляв віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович.

Раніше у Мінфіні прогнозували, що кошти мали надійти у березні 2019 року, однак цього не сталося.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Нагадаємо, що парламент схвалив угоду про залучення 1 мільярду євро від ЄС 8 листопада.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро.

Поділитись: