Єврокомісія запропонувала восьмий пакет санкцій. Що він передбачає?
Європейська комісія запропонувала восьмий пакет антиросійських санкцій. Він передбачає нові обмеження на торгівлю та правову основу для обмеження цін на російську нафту.
Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
«росія перевела вторгнення в Україну на новий рівень. І ми сповнені рішучості змусити кремль заплатити ціну за цю подальшу ескалацію», — наголосила посадовиця.
Так, Єврокомісія пропонує такі обмеження:
- запровадити додатковий перелік підсанкційних росіян та російських компаній;
- ввести нові заборони на російську торгівлю. Додаткові обмеження імпорту з росії мають позбавити російську економіку 7 мільярдів доларів доходів. Водночас пропонують і нові заборони на експорт, які мають зокрема позбавити росію ключових технологій, необхідних для армії;
- зробити додаткові обмеження на надання росії європейських послуг і заборонити громадянам ЄС входити до керівних органів російських державних компаній;
- схвалити правову основу для обмеження цін на російську нафту. Це обмеження має допомогти зменшити доходи росії та зберегти стабільність світових енергетичних ринків;
- активізувати зусилля з боротьби з обходом санкцій: створити перелік людей, які обходять європейські санкції.
Тепер новий пакет санкцій мають погодити держави-члени в Раді ЄС.
Обмеження на нафту з рф
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає відмову від імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт і перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців — для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань.
А на початку вересня країни «Великої сімки» (G7) досягли політичної домовленості працювати над обмеженням цін на російську нафту, щоб позбавити рф можливості вести війну проти України. Ці держави домовилися запровадити всеосяжну заборону на послуги, які дозволяють здійснювати морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі. Такі послуги можна буде здійснювати лише в тому разі, якщо нафту та нафтопродукти купуватимуть за ціною, нижчою від встановленої межі.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купував у рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилав рф 400 млн доларів. Це становило приблизно 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.
- Поділитися: