Депутати Європарламенту підтримали резолюцію, яка запускає процедуру санкції ЄС проти Польщі.

Депутати Європарламенту підтримали резолюцію, яка запускає процедуру санкції ЄС проти Польщі.

Про це повідомляє Onet.pl.

За документ проголосували 422 депутати, ще 147 виступили проти, 48 утрималися.

У Брюсселі вважають, що Польща в останні роки ухвалила низку законів, які серйозно загрожують незалежності трьох гілок влади, що також може вплинути і на політику ЄС.

Країни-члени Євросоюзу вимагають від Польщі діяти відповідно до статті 7 Маастрихтської угоди, яка дозволяє припиняти дію окремих прав країни-порушника. Може йтися про санкції аж до позбавлення Варшави голосу у Раді Європейського Союзу.

29 січня повідомлялося, що в Європарламенті ухвалили резолюцію, яка може запровадити санкції проти Польщі.

Резолюцією передбачена можливість звернення до Ради ЄС з вимогою активувати превентивний механізм, передбачений пунктом 1 статті 7 договору ЄС. 

Ці заходи застосовують, якщо в одній з країн Євросоюзу виникає серйозний ризик порушення союзних цінностей, зокрема, людської гідності, свободи, рівності й верховенства права.

 

Раніше голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф опублікувала відкритого листа, в якому звинуватила владу у «здійсненні перевороту проти судочинства».

До цього Сенат Польщі попри протести опозиції та громадян ухвалив два президентські закони, які реформують судочинство країни.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖБрюссель проти Варшави: що означає рішення ЄС про санкції проти Польщі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile