Європарламент визнав росію державою-спонсором тероризму

Європейський парламент 23 листопада визнав росію державою—спонсором тероризму. Це рішення вже привітав президент Володимир Зеленський.

Про це пише Reuters.

Європарламентарі заявили, що військові удари москви по цивільних об’єктах, як-от енергетична інфраструктура, лікарні, школи та притулки, порушують міжнародне право.

За резолюцію проголосували 494 депутати, 58 — проти, ще 44 утрималися. Ухвалена резолюція має рекомендаційний характер.

Це рішення вже привітав президент Володимир Зеленський. За його словами, росію «необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі».

Що передувало?

Днем раніше Парламентська асамблея НАТО закликала створити спеціальний міжнародний трибунал для покарання російських злочинців та визнала рф державою-терористом. Рішення підтримали всі 30 країн-членів Альянсу.

«Трибунал дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців воєнних злочинів, але й вище керівництво російської федерації. Резолюцію буде скеровано урядам та парламентам усіх країн-членів НАТО», — заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

Держава-спонсор тероризму

Українська влада неодноразово закликала визнати росію та Білорусь державами-спонсорами тероризму, а збройні сили рф — терористичною організацією. Нарешті в жовтні до Конгресу США внесли законопроєкт про визнання російської федерації країною-спонсором тероризму.

У Державному департаменті США пояснили, що визнання росії країною-спонсором тероризму означатиме, що США, можливо, доведеться розширити свої санкції набагато більше, ніж на певні сектори російської економіки. Деякі експерти кажуть, що цей крок посилить тиск на кремль і практично унеможливить будь-які відносини з росією для американських громадян.

Тим часом 13 жовтня парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) схвалила резолюцію, у якій росію називають терористичним режимом.

Парламент Естонії також 18 жовтня схвалив заяву, у якій визнав російський режим терористичним і засудив анексію територій України. А 16 листопада нижня палата парламенту Чехії ухвалила резолюцію, у якій назвала нинішній російський режим терористичним.