Європейська комісія: ЄС не планує розширення блоку до 2020-го року (огляд преси)

«У четвер європейські лідери засудили російську тактику залякування своїх сусідів, але також сигналізували, що вони хотіли б утриматись від будь-яких обіцянок повноправного членства в ЄС України, Молдови та Грузії», – пише The Wall Street Journal про перший день саміту «Східного партнерства» у Ризі. «У ЄС вже давно немає єдності у питанні, чи повинен він обіцяти східним сусідам перспективи членства. Одні країни на сході блоку, включаючи Польщу та держави Балтії, підтримують такий крок. Інші, серед них впливові західні країни ЄС, давно виступають проти такої перспективи. Виконавчий орган ЄС, Європейська комісія, заявила, що вона не планує розширення блоку до 2020-го року. Маючи на увазі, що жодна із балканських країн та інші, які веду переговори про вступ – не отримають членства».

«Навіть ще до минулорічного вторгнення Росії на схід України перед Україною стояло дуже непросте завдання проведення економічних реформ. Населення країни перебуває у більш жалюгідному стані, ніж у момент розпаду Радянського Союзу. Життя в Україні просякнуте корупцією. Працівники ДАІ у будь-який момент можуть попросити хабара, а в газетах рекламують фірми, які зроблять вам будь-який реферат чи дипломну роботу. В умовах війни до цього набору хронічних проблем додалися нові та дуже серйозні – розвал великої частини виробничої бази країни, відтік інвесторів та криза платіжного балансу. Якщо Україна вирішила створити стабільну економіку, то їй доведеться вирішити проблему із державним бюджетом, реформувати такий пріоритетний газовий сектор та викорінити корупцію – і все це на тлі неврегульованого конфлікту», – пише The Economist.

Спецкор Новой газеты Павло Канигін взяв інтерв’ю у затриманих росіян Олександра Олександрова та Євгена Єрофеєва. «Обидва розпитують мене про новини та реакцію у Росії. Хоча вони вже в курсі із бесід з СБУшниками про те, що звільнені зі служби ще у грудні. В курсі, що їх не визнає Міноборони РФ, зате називають «народними міліціонерами» у «ЛНР». Але до кінця не вірять у це. Капітан Єрофеєв каже мені, що «все це розвод цих у СБУ». І, здається, не вірить навіть мені, коли я підтверджую погані новини: не визнають», – пише Канигін. Офіцер Єрофеєв особисто попросив журналіста передати прохання у посольство Росії в Україні, щоб його представники прийшли до нього у шпиталь.

Politico пише про те, що у Євросоюзі не всі країни є рівними, коли мова йде про викачування даних через мобільні мережі. Фінські консультанти дослідили, що отримає споживач у кожній із країн ЄС за 35 євро. Тобто за пакет послуг у 4G мережі, правом на 1 тисячу хвилин розмов у місяць та на необмежену кількість смс повідомлень. На першому місці є Фінляндія, де споживачі мають право на 50 гігабайт інформації. Естонія – на другому – 40 гігабайт. Третє місце у п’яти країн – Британії, Данії, Латвії, Франції та Швеції – 20 гігабайт. Серед тих, хто пасе задніх, Німеччина, де споживач за 35 євро має право на 1 гігабайт даних. Такий феномен аналітики пояснюють незначним попитом німців на мобільний інтернет, а також тим, що у країнах Скандинавії держава субсидує розширення мобільних мереж.