Європейський суд юстиції відмінив рішення Ради ЄС про замороження активів колишнього очільника Національного банку України Сергія Арбузова від 3 березня 2017 року.

Європейський суд юстиції відмінив рішення Ради ЄС про замороження активів колишнього очільника Національного банку України Сергія Арбузова від 3 березня 2017 року.

Про це йдеться у рішенні суду.

В той же час, зазначається, що активи політика досі заморожені рішенням Єврокомісії від березня 2018 року.

Сергій Арбузов оскаржив рішення Єврокомісії щодо заморожування своїх рахунків у європейських банках та інших активів на території ЄС. Ці рішення ухвалили на початку березня 2017 року у зв’язку з відкритим кримінальним провадженням проти Арбузова в Україні та підозрою у тому, що він міг бути причетним до розкрадання державних коштів.

В той же час, таке рішення Єврокомісія ухвалює щороку, тому на початку березня 2018 знову оновила його, продовживши дію санкцій проти Арбузова.

Окрім цього, європейський суд зобов’язав Єврокомісію компенсувати Арбузову судові витрати, пов’язані з процесом.

Рада ЄС продовжила до 6 березня 2019 року дію замороження активів проти 13 осіб, «які вважаються відповідальними за незаконне привласнення державних коштів України або зловживання службовим становищем, що призвело до втрати державних коштів України».

Серед них  — Віктор Янукович, його син Олександр, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов та колишній секретар РНБО Андрій Клюєв.

Генпрокурор України Юрій Луценко заявляв, що санкційний список проти чиновників часів Януковича скорочується через відсутність доказів.

У квітні 2018 року в ГПУ заявляли, що завершили слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців, зокрема Сергія Арбузова.

Поділитись: