Європейці розробили план депортації мігрантів (огляд преси)

«У липні на зустрічі в Москві високий іранський генерал розгорнув карту Сирії та пояснив російській приймаючій стороні те, як серію поразок президента Асада можна повернути в бік перемоги. Але за підтримки Росії. Візит генерал-майора Кассема Солеймані до Москви був першим кроком у плануванні російської військової інтервенції, яка змінила сирійську війну та створила російсько-іранський альянс на підтримку Асада. Тому, що російські літаки бомбардують позиції повстанців з повітря, а іранські спецпідрозділи прибули для проведення наземної операції передували кілька місяців планування між двома найважливішими союзниками Асада. У них була паніка від швидких завоювань бойовиків», - Reuters пише про роль у сирійській кампанії командира іранського спецназу «Аль-Кудс» - армійського підрозідлу, який є частиною Іранської революційної гвардії та напряму підпорядковується Верховному лідерові Ірану аятоллі Алі Хаменеї.

«Згідно секретного плану, який злили журналістам британської The Times, найближчими тижнями з Європи депортують сотні тисяч шукачів притулку. Брюссель виступить із погрозою, що він припиняє виділення гуманітарної допомоги, дію торговельних угод та скасовує візові домовленості, якщо такі країни як Нігер та Еритрея відмовляться прийняти назад своїх економічних мігрантів. Пропозиції також передбачають, що країни ЄС створять спеціальні пункти затримання для тисяч мігрантів, щоб ті не змогли втекти від процедури депортації. Очікується, що понад 400 тисяч людей, які потрапили до Євросоюзу у першій половині цього року отримають відмову у наданні притулку і це стане гуманітарним та політичним викликом для лідерів ЄС», - пише The Times. Серед депортованих можуть бути і втікачі від воєн в Сирії, Лівії та Афганістані, якщо їхні заявки будуть відхилені.

«У вівторок командувач армії США в Афганістані Джон Кемпбел сказав, що авіаударів по госпіталю «Лікарів без кордонів» у Кундузі від яких загинули 19 людей «було завдано помилково» через ті рішення, які були ухвалені саме американським командуванням. У слуханнях перед Комітетом Сенату з питань збройних сил генерал Кемпбел повідомив, що всі деталі суботніх подій у Кундузі з’ясує слідство. Крім критики за цей авіаудар, який організація «Лікарі без кордонів» прирівняла до військового злочину, США стикається із серією інших проблем у Афганістані. За останній рік Талібан значно посилився і згаданий авіаудар було завдано на підтримку афганських військ, які намагались відвоювати у бойовиків північне місто Кундуз. Захоплення Кундуза 28 вересня було першим випадком з часу 2001 року, коли Талібан повністю захопив ціле афганське місто», - пише The New York Times.

«Європейські медіабарони тиснуть на Брюссель, щоб той відгамселив Google». Як пише Politico: «Група медіа компаній на чолі з німецькою Axel Springer лобіюють реформу європейського законодавства з авторських прав, яке б дозволяло їм отримувати компенсацію від тих пошукових сайтів та агрегаторів новин, які наводять уривки з їхніх статей. Головний об’єкт скарг – Google. Після місяців активного лобіювання видавці впевнені, що Європейська Комісія найближчим часом запропонує нові законодавчі правила, які посилять їхні позиції проти американського Інтернет гіганта. Про це повідомили виданню лобісти, які діють від імені великих власників провідних європейських газет. За їхніми словами, на тлі сучасних дискусій помічники єврокомісара з питань цифрової економіки і суспільства Гюнтера Еттінгера дали зрозуміти, що Єврокомісія створить видавцям кращі умови в ході перегляду європейської регуляторної політики з питань авторських прав».

hromadske.tv