«Європейська Солідарність» та «Голос» просять Зеленського звільнити директора ДБР
Народні депутати від «Європейської Солідарності» та «Голосу» просять президента Володимира Зеленського визнати роботу директора Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова незадовільною та звільнити його. Серед причин називають «покривання депутатів Слуги Народу» та призначення Сухачова через «непрозорий конкурс».
Відповідний проєкт постанови про звернення до президента №7010 зареєстрували на сайті парламенту 3 лютого.
Депутати заявили, нібито вимоги щодо прозорості конкурсу на посаду директора ДБР були грубо порушені: «До участі в конкурсі була допущена людина, скомпрометована своєю діяльністю в часи президенства В. Януковича. Крім того, прізвище саме цієї людини називалося як прізвище найбільш імовірного кандидата на посаду, попри конкурсні умови».
Серед іншого, депутати закидають Сухачову зловживання владою через відкриті кримінальні провадження щодо п'ятого президента України Петра Порошенка; умисний нерозгляд справ «у розумні строки» щодо ДТП за участю депутата Олександра Трухіна; «практично нульову ефективність у діяльності ДБР»; відсутність належної комунікації з Верховною Радою тощо.
Так, депутати просять звільнити Сухачова з посади директора ДБР.
Ініціаторами звернення стали депутати від «Євросолідарності», а також Кіра Рудик та Ярослав Железняк від «Голосу».
Окрім того, Європейська Солідарність заявила про отримання підписних листів. Там збирають підписи для проведення позачергового засідання Верховної Ради, де хочуть розглянути питання бездіяльності правоохоронних органів щодо депутата Трухіна.
Зокрема, «Євросолідарність» вимагає присутності на засіданні президента Зеленського та звіту керівників правоохоронних органів: Офісу Генпрокурора, Державного бюро розслідувань, Міністерства внутрішніх справ та Національного антикорупційного бюро України.
Що за справа Трухіна?
Ще 23 серпня 2021 року на Бориспільській трасі поблизу Києва сталася ДТП за участі депутата від «Слуги Народу» Олександра Трухіна. Унаслідок аварії травм зазнали шестеро людей (зокрема двоє дітей), а також голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень.
Ця аварія могла не набути значного резонансу, якби не спроба її приховати: 30 серпня стало відомо, що приблизно 30 українських медіа видалили повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі Трухіна (ймовірно, за гроші). Видання «Центр новин» із посиланням на очевидців повідомляло, що саме Трухін був за кермом Audi, що в’їхала в автомобіль Ford. А за словами свідків, Трухін нібито мав ознаки алкогольного сп'яніння. А втім, офіційного підтвердження цьому не було.
Сам Трухін прокоментував аварію 1 вересня: він заявляв, що лікується та сприяє розслідуванню. А у «Слузі Народу» розповідали, що в особистій розмові депутат переконував, що не був за кермом.
1 лютого 2022 року видання «Українська правда» опублікувало записи з камер поліцейських, що прибули на місце ДТП, у якому фігурує Олександр Трухін.
На записах видно, як депутат переконує поліцію, що не він був за кермом, пропонує «тихенько піти» з місця ДТП та «віддячити» правоохоронцям. Він також заявив, що поговорить з очільником МВС Денисом Монастирським.
Справжність записів підтвердив поліцейський Сергій Петрик, який першим прибув на місце аварії. За словами патрульного, депутат пропонував гроші як правоохоронцям, так і учасникам ДТП. Окрім того, Петрик повідомив, що був один свідок, який стверджував, що саме Трухін був за кермом ㅡ його показання мають бути у матеріалах справи.
А втім, у вересні виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов розповідав журналістам, що слідство ще не встановило, чи був народний депутат за кермом.
Після оприлюднення відео Олександра Трухіна виключили з партії «Слуга Народу». Зеленський таке рішення підтримав. А генпрокурорка Ірина Венедіктова доручила НАБУ відкрити нову кримінальну справу щодо політика — за статтею про надання депутатом хабаря правоохоронцю.
- Поділитися: