Європейські лідери дедалі більш прихильні до ідеї Макрона про «стратегічну автономію» від США — Мішель

Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що лідери країн Європейського Союзу стають все більш прихильними до ідеї президента Франції Емманюеля Макрона про «стратегічну автономію» від Сполучених Штатів.

Про це пише Politico.

Мішель вважає, що позиція французького президента не є окремою серед лідерів ЄС. Хоча Макрон виступав як президент Франції, його погляди відображають дедалі більші зміни серед європейських лідерів, додав президент Євроради.

«Відбувся стрибок вперед щодо стратегічної автономії порівняно з кількома роками тому. Що стосується питання відносин зі США, очевидно, що за столом Європейської Ради можуть бути нюанси та делікатні моменти. Деякі європейські лідери не сказали б так, як це зробив Емманюель Макрон... Я думаю, багато хто дійсно думає, як Емманюель Макрон», — сказав Мішель.

Президент Євроради наголосив, що підтримує розбудову тісніших відносин між ЄС і США, але не в тому випадку, якщо цей процес передбачає, що «ми сліпо, систематично будемо слідувати позиції Сполучених Штатів щодо всіх питань».

Що передувало?

Під час інтерв’ю у своєму літаку, повертаючись після візиту до Китаю, президент Франції заявив, що Європа повинна зменшити свою залежність від Сполучених Штатів і уникнути втягнення в можливу конфронтацію через Тайвань.

«Питання, на яке європейці мають відповісти: чи в наших інтересах прискорити [кризу] на Тайвані? Ні. Найгірше було б думати, що ми, європейці, повинні стати послідовниками цієї теми та взяти приклад із порядку денного США та надмірної реакції Китаю», — сказав він.

Макрон наголосив на своїй улюбленій теорії про «стратегічну автономію» для Європи, ймовірно, на чолі з Францією, яка може стати«третьою наддержавою».

Після цього низка дипломатів і парламентарів у США та Європі розкритикували слова Макрона. Associated Press писало, що коментарі Макрона про пріоритети Європи щодо Тайваню «порушили питання щодо відносин ЄС як зі США, так і з Китаєм».