Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) схвалив два кредитних проєкти для України на 440 млн євро. Гроші скерують на відновлення інфраструктури Донбасу.

Відповідне рішення ухвалила рада директорів банку, передає «Інтерфакс-Україна».

340 млн євро виділять у межах «Програми відновлення». Гроші мають направити на створення, відновлення та поліпшення громадських будівель, зокрема адміністративних будівель, шкіл, медичних центрів і лікарень, державних доріг і мостів, а також на постачання комунальних послуг.

Програма, зокрема, орієнтована на об'єкти, що розміщені на підконтрольних Україні територіях у Донецькій і Луганській областях, а також чотирьох прилеглих областей — Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської та міськрад в інших областях, щоб ті могли впоратися з припливом внутрішніх переселенців.

Зазначається, що фінансування передбачається для таких секторів, як вода й водопостачання, енергетика, містобудування, транспорт.

В ЄІБ нагадали, що цьому проєкту передував успішний проєкт відновлення на 200 млн євро. Як перший, так і другий кредити передбачені Спеціальним планом дій ЄІБ для України із загальним фінансуванням у 3 млрд євро.

Ще 100 млн євро нададуть окремо на розвиток доріг. Їх скерують на реконструкцію автошляхів на Луганщині:

  • Т-13-02 КПП «Танюшівка» — Старобільськ — Бахмут;
  • Р-66 КПП «Демино — Олександрівка» — Сватове — Лисичанськ.

Ремонт дозволить поліпшити регіональне сполучення та зміцнити позиції сільського господарства, вважають у ЄІБ. Там підрахували, що загалом на реконструкцію потрібно 160 млн євро.

В Мінінфраструктури зазначають, що ще 65 млн доларів позики на цей проєкт виділить Світовий банк.

Загалом планують відновити майже 183 км автошляхів загального користування державного значення в Луганській області.

Поділитись: