ENRU

Європол: Кібервірус Petya складніший за WannaCry

Комп’ютерний вірус Petya, що 27 червня атакував українські установи, а згодом і компанії в країнах ЄС та США, схожий на WannaCry, що атакував десятки компаній у травні 2017 року. Водночас, вірус Petya є більш складним.

Про це повідомив виконавчий директор Європолу Роб Вайнрайт, йдеться у повідомленні агентства.

«Є чіткі збіги з атакою WannaCry, але водночас можна сказати про більш складні можливості атаки. Це демонстрація того, як кіберзлочинність розвивається в масштабах і, знову ж таки, нагадує підприємствам про важливість прийняття відповідальних заходів з кібербезпеки», — сказав він.

Зазначається, що після перших повідомлень про вірус Європол створив термінову координаційну комісію і наразі активно стежить за поширенням вірусу.

«Ми перебуваємо в тісному контакті з правоохоронними органами із заражених країн та ключових партнерів галузі, щоб оцінити вплив цього нападу, координувати дії та об'єднати зусилля. На цьому етапі ще неможливо сказати, скільки було постраждалих», — зазначили у Європолі.

Також у разі зараження комп’ютерних систем Європол рекомендує ні в якому разі не платити хакерам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

Також повідомлялося, що вірус-вимагач вразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Раніше, 12 травня вірус із вимогою викупу WannaCry вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Вірус блокував комп'ютери банером з вимогою заплатити за відновлення системи. У разі невиплати WannaCry погрожував протягом доби видалити файли з комп'ютера.

Пізніше видання The Telegraph повідомило, що хакери, вірусна атака яких заблокувала файли, ймовірно пов’язані з Росією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram