Європол розслідуватиме глобальну кібератаку вірусом WannaCry, в результаті якої було порушено роботу десятків тисяч комп'ютерів у всьому світі.

Європол розслідуватиме глобальну кібератаку вірусом WannaCry, в результаті якої було порушено роботу десятків тисяч комп'ютерів у всьому світі.

Як повідомили в Європолі, Європейський центр боротьби з кіберзлочинністю Європолу тісно співпрацює з країнами, яких торкнулася масштабна кібератака, щоб впоратися з її наслідками і скоротити ризики.

В організації визнали, що напад було організовано на «безпрецедентному рівні», і необхідно провести комплексне міжнародне розслідування.

У ньому візьме участь спеціальна цільова група Європолу, що спеціалізується на кіберзлочинності.

«Для отримання додаткової інформації про те, як захистити ваші дані і обладнання в разі зараження вірусом, будь ласка, відвідайте https://www.nomoreransom.org/ - безкоштовний онлайн-ресурс, розроблений Європолом, голландськими поліцейськими і партнерами в галузі», — радить Європол.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

За даними Kaspersky Lab, було зафіксовано більше 45 тисяч подібних атак у 74 країнах світу.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Пізніше повідомлялося, що спеціаліст з Британії випадково призупинив новий вірус з вимогою викупу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: