ENRU

Євросоюз припиняє фінансування розбудови КПВВ в Україні: виділені кошти держава має повернути

Євросоюз офіційно повідомив, що припиняє фінансування проектів з розбудови пропускних пунктів на західному кордоні України. Українська держава вимушена буде повернути частину виділених на це коштів.

Про це повідомляє «Європейська правда», яка отримала відповідь Єврокомісії на офіційний запит.

За словами речниці Євросоюзу Майї Касьянчич, на цей проект ЄС мав перерахувати 29,2 мільйона євро.

«Йдеться про шість проектів із європейським фінансуванням на загальну суму 29,2 мільйона євро, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та повідомлення держав-членів ЄС, ми прийшли до висновку, що проекти не могли бути завершені в строк», — повідомила речниця ЄС.

За її словами, ці шість проектів зараз перебувають в процесі закриття, а виділені на них кошти, які ще не витратили, Україна має повернути на рахунки Єврокомісії.

За словами іншого співрозмовника «ЄП» в Брюсселі, це рішення Євросоюзу є остаточним.

За попередніми даними, Київ витратив близько 2 млн євро. Відповідно, Україна має відшкодувати ЄС близько 8 млн євро. Таким чином, сумарна вартість фондів, які були запропоновані Україні, але не використані нею, становить близько 27 млн євро.

Видання зазначає, що проекти, фінансування яких припиняється, були призначені не лише на розбудову прикордонних пунктів. Так, один з них був спрямований на переоснащення IT-інфраструктури прикордонників на українсько-польському кордоні.

Пізніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що домовлятиметься з Євросоюзом про відкриття нових проектів з фінансування прикордонної інфраструктури.

ЧИТАЙТЕ: На лінії розмежування: чи допомогли гроші ЄС вкоротити черги?