Європейський Союз ухвалив новий пакет допомоги для підтримки Марокко у боротьбі проти контрабанди людьми та для подолання незаконної міграції.

Про це йдеться на сайті Європейської Комісії.

За словами Єврокомісара з питань сусідства і розширення Олівера Варгелі, новий пакет доводить зобов’язання ЄС за програмою так званого «Північноафриканського вікна» виділити кошти, які спрямуються на чисельні потреби цього регіону.

«Завдяки цьому новому пакету ми зміцнюємо наше партнерство з Марокко для подальшого зменшення потоку незаконних мігрантів на шляхах Західного Середземномор’я, упереджуючи ризик для життя людей», — зазначив він.

Довірчий фонд ЄС для Африки створили у листопаді 2015 року для розв’язання причин вимушеного переміщення та нерегулярної міграції. Кошти мали сприяти кращому управлінню міграцією.

Загальний бюджет Фонду надзвичайних цілей ЄС для Африки становить понад 4,6 млрд євро. Новий пакет дій є найбільшим ухваленим станом на сьогодні.

Зазначимо, Євросоюз вже кілька років намагається зменшити наплив мігрантів, оголосивши війну гуманітарним організаціям, які рятують їх у Середземному морі. В Італії їх звинувачують у причетності до торгівлі людьми і стимулюванні напливу мігрантів.

На діяльність організацій наклали серйозні обмеження. А Лівія заборонила рятувальним суднам наближатися до своїх берегів – у разі порушення заборони обіцяє стріляти.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile