Євросоюз ухвалив поправки до візового кодексу. Згідно з ними заяви на отримання візи тепер можна буде подавати у термін від шести місяців (наразі — від трьох) до 15 днів перед поїздкою. Заявки на оформлення віз прийматимуть також в електронному вигляді. Консульський збір зросте від 60 до 80 євро.

Відповідне рішення підтвердили посли ЄС від імені Ради Євросоюзу, вони заявили про досягнення згоди щодо внесення змін до візового кодексу між Європейським парламентом та представництвом Румунії у Раді ЄС.

«ЄС оновлює свої візові правила, аби покращити умови для легальних мандрівників і розширити інтструментарій для розв’язання проблем, пов’язаних з явищем нелегальної міграції» — йдеться у рішенні на сайті Ради ЄС.

В оновленому візовому кодексі також передбачена можливість кожні три роки переглядати суму візового збору.

Попередній візовий кодекс, який передбачував механізм обробки заявок на видачі короткотермінових віз до ЄС, ухвалили у 2010-му році. У березні 2018-го року Євросоюз почав розглядати пропозиції щодо реформування кодексу.

Раніше стало відомо, що минулого року Польща видала українцям на 240 тисяч менше віз, у порівнянні з 2017.

З 1 січня 2019 року ставка консульського збору за оформлення електронних віз для в’їзду в Україну зросла з 65 до 85 доларів.

Поділитись: