ENRU

Євросуд з прав людини зобов'язав Росію виплатити €95 тисяч за тортури у поліції

Європейський суд з прав людини присудив росіянам Олександру Олісову, Микиті Данішкіну і Юрію Зонтову компенсацію в розмірі 95 тис. євро за тортури в поліції.

Про це йдеться у рішенні суду.

Скарги були подані з 2009 до 2014 у непов'язаних між собою випадках від жителів Свердловської області і Оренбурга.

Всіх позивачів затримували за підозрою у скоєнні кримінального злочину у порушення процедури — не оформлювали протоколи і ніяк не документували їхнє перебування у поліції.

Під час утримання били, душили, зв'язували та підвішували затриманих у позах, що завдають болю. Також заявники поскаржилися на те, що відповідної реакції влади на вчинені поліцією злочини не було.

Російські правоохоронні органи відмовлялись розслідувати випадки тортур, стверджуючи, що постраждалі самі собі заподіяли шкоди.

В ЄСПЛ звернули увагу на те, що російські суди визнали непідтвердженими і непереконливим показаннями проти поліцейських.

З огляду на те, що уряд не надав доказів невинуватості поліцейських, суд вирішив справу на користь позивачів, ухваливши, що стосовно них була порушена третя стаття Європейської конвенції про захист прав людини.

Крім компенсації 95 тис. євро суд зобов'язав Росію сплатити витрати в розмірі 3 тисяч євро.

Оліс був затриманий в Оренбурзі в травні 2006 року за підозрою в організації замовного вбивства, Данішкін — в Нижньому Новгороді в грудні 2010 року. Зонтов — в Оренбурзькій області в серпні 2011 року за підозрою в крадіжці.

Нагадаємо, ЄСПЛ визнав, що російська влада не вжила необхідних заходів для того, щоб розслідувати всі обставини теракту і причини загибелі заручників і присудив родичам загиблих майже 3 млн євро. Проте РФ не згодна з цим рішенням суду.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram