Війна

ЮНІСЕФ: близько 10 тисяч дітей стали біженцями через операцію в Мосулі

Війна/ЮНІСЕФ: близько 10 тисяч дітей стали біженцями через операцію в Мосулі
Зберегти
Вигляд
lead
Близько 10 тисяч дітей стали біженцями після початку військової операції зі звільнення іракського міста Мосул від бойовиків терористичного угрупування «Ісламська держава»

Близько 10 тисяч дітей стали біженцями після початку військової операції зі звільнення іракського міста Мосул від бойовиків терористичного угрупування «Ісламська держава».

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

«Близько 20 700 чоловік стали вимушеними переселенцями з початку операції по звільненню Мосула 17 жовтня. За оцінками ЮНІСЕФ, 9700 з них — діти, які потребують термінової допомоги», — йдеться в повідомленні фонду.

Згідно з повідомленням, ЮНІСЕФ допомагає іракській владі приймати сім'ї біженців з Мосула і його околиць. Фонд надає питну воду та їжу, в тому числі дитяче харчування.

«Дітям у віці від шести місяців до 15 років негайно роблять щеплення від поліомієліту та кору, Родини проходять диспансеризацію, після чого їх переводять до табору і надають тимчасове житло», —повідомили у ЮНІСЕФ.

Деякі іракські сім'ї вважають за краще не селитися в таборах біженців, а повертаються в свої села, звільнені від терористів.

 Протягом жовтня ЮНІСЕФ доставила в ці населені пункти питну воду та предмети гігієни для понад 1500 сімей, а також провела кампанію з вакцинації.

 «Умови для дітей і сімей в цих районах дуже погані. Люди відчайдушно потребують чисту воду  та інші життєво необхідні речі», — відзначили у фонді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Битва за Мосул: армія Іраку прорвала фронт «Ісламської держави»

Нагадаємо, раніше Генеральний секретар ООН закликав розподіляти біженців по всьому світу. За його переконанням, такі країни, як Ліван, Туреччина і Йорданія мають бути звільнені від перезавантаження біженцями.

Пов`язані новини