Юрій Луценко: «Ми маємо справу з варіантом Мінськ – 2»
Про постанову ВР з вказання території, на яку розповсюджується особливий режим
Ще не працюють над цією постановою. У нас є 30 днів. Очевидно, що ми маємо визнати ту частину, яка на сьогоднішній день не підконтрольна українському закону. І очевидно для неї буде введено спеціальний режим. Ми завжди говорили, що для нас є неприйнятним будь-який вид відчуження нашої території або навіть варіант автономії України. Всі інші компроміси, як то збільшення соціальних, економічних, гуманітарних прав, ми готові віддати.
Про соціальні виплати та окупованих територіях
Після того, як на цій території буде український прапор, українські збройні та правоохоронні сили, я думаю що це буде правильно.
Про амністію та помилування учасникам подій на Донбасі
Ставлюся до цього складно, але думаю, що ми знайдемо формулу. Одна з них пропозиція Гаазькому трибуналу взяти до своєї юрисдикції злочини на цій території. З іншого боку запрошення якоїсь іншої міжнародної комісії, бо Гаазький трибунал має компетенцію виключно щодо керівників. В даному випадку проти всіх, хто не скоював злочини проти людяності, не вбивав, не катував, очевидно буде якийсь варіант амністії.
Про умови української сторони
Дипломатія це компроміс. Звичайно, Україна хотіла щоби завтра український прапор і українська міліція, збройні сили повністю контролювали територію. Але наразі я не бачу жодного відступу від національних інтересів. Ми не створили автономії, ми не визнали терористичних самопроголошених республік. Ми не визнаємо права будь-яким міжнародним організація знаходитися на наших територіях. Я би сказав, що ми маємо справу з варіантом мінських угод. Це Мінськ – 2. Дуже надіюся, що зараз бажання Росії під примусом міжнародного співтовариства до реалізації цього плану є більше, ніж в Мінську -1.
Чому режим припинення вогню буде саме з 15 числа
Я сам не зовсім розумію, чому 15 числа. Це означає ще дві боїв. Звичайно все складно. Я завжди казав, що вся проблема в нашому кордоні. Взяти під контроль наші пункті на кордоні є неможливим без Росії. Ось весь цей час ми разом з міжнародним співтовариством примушували Росію до миру. Якщо одним із пунктів нинішньої угоди, навіть останнім, є відновлення українського, а не змішаного кордону, це захист національних інтересів в перспективі. Але до цієї точки нам треба буде ще багато пройти.
Ситуація в Дебальцеве
Дебальцеве буде українським. Наскільки я знаю за повідомленнями силовиків, наші солдати контролюють цей вузол. Зрештою, я би не перебільшував значення будь-якого населеного пункту. Я хотів би щоби вся територія Донбасу з Дебальцеве, з Донецьком, з Луганськом, з Антрацитом, Стахановим і всіма іншими були нашими. І, якщо якісь домовленості допомагають дійти кінцевої точки, відновлення територіальної цілосності державного кордону, на це можна йти. Наразі не йдеться про будь-яку здачу Дебальцевого.
Христина Бондаренко, Яків Любчич
- Поділитися: