Без зміни чинної редакції Конституції немає сенсу ухвалювати закон про імпічмент президента, тому поданий Володимиром Зеленським законопроект є піаром і популізмом, як і будь-які інші подібні законопроекти.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив Денис Гартвіг, юрист, експерт з конституційного права Центру політико-правових реформ.

Він нагадав, що, згідно зі статтею 111 Конституції, для оголошення імпічменту необхідні голоси 3/4 депутатів Верховної Ради. Тому без зміни цієї статті жоден законопроект нічого не змінить.

«Процедура, яка є у нас наразі — абсолютно нереалістична. Та (процедура — ред.), яку пропонує Зеленський, і будь-яка інша, яку хтось буде приймати, вона буде нереалістичною, бо буде базуватися на статті 111 Конституції», — наголосив Гартвіг.

Він додав, що цей законопроект виправляє деякі помилки у процедурі, але це не має значення, бо вона залишається нереальною.

«Якщо парламентарії, президент України дійсно хочуть розробити реальну процедуру імпічменту, необхідно внести зміни до Конституції. Зараз будь-які розмови ніщо інше, як піар і популізм», — наголосив юрист.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський подав до ВР законопроект про імпічмент.

Глава АП Андрій Богдан заявив, що Зеленський підпише закон про імпічмент президента, як тільки його ухвалить Верховна Рада.

Поділитись: