Юрист про позов Сенцова до ФСБ: В Росії такі справи неможливі
Позов режисера Олега Сенцова, про захист честі і гідності направлений проти ФСБ та російських ЗМІ не міг бути задовільнений завдяки особливостям судової системи Росії. Про це в ефірі Громадського розповів юрист у справі Сенцова Любов Бондаренко.
«Коли Звертаєшся з позовом до ФСБ Росії, вже спочатку розумієш, яким буде рішення, як всі політичні справи, тут, в Росії, немає варіантів, позовні заяви не можуть бути задовільнені», — сказала юрист.
За словами юриста, суддя заперечувала факт порушення прав Сенцова.
«Суддя запитала: «А яким чином порушуються його права, честь та гідність?» Я вважаю, що він постраждав, не заслужив того, що зазнав. Їх вважають терористами. ЗМІ біжать за сюжетом про терористів і називають терористом режисера. Це хіба не образа честі та гідності?», — сказала Бондаренко
Також, на думку юриста, незважаючи на наклеп зі сторони російських журналістів, з юридичної точки зору, їм нічого не погрожує.
«Відповідно до законів РФ, телеканали можуть бути спокійні — бо вирок набув чинності. Ми розуміємо, що він незаконний, але телеканал за законом РФ не зробив нічого такого — все підтвердилося і його провина Сенцова теж. Неважливо, що вирок помилковий», — вважає юрист.
В той же час, до представників Служби федеральної безпеки Росії є купа питань, пов’язаних з правомірним застосуванням термінів.
«Є питання до ФСБ — «Правий сектор» називали терористами, тоді вони не були ними визнані в Росії. Говорили, що вилучили боєприпаси, хоча ніхто нічого не вилучав, говорили, що Сенцов давав свідчення — він ніколи не давав свідчень. І я впевнена не дасть», — зазначила адвокат.
У Росії Міщанський суд Москви відмовився задовольнити позов про захист честі українця Олега Сенцова.
Сенцов подав позов у зв'язку з тим, що телеканали назвали його терористом ще до рішення суду, грунтуючись тільки на прес-релізі спецслужб. Відповідачами за позовом були заявлені ФСБ, «Ньюс медіа», «Перший канал», «Телекомпанія НТВ», Телекомпанія «Зірка», BFM.ru, ВГТРК.
25 серпня військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Разом з ним суд Ростова засудив кримського активіста Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.
Геннадій Афанасьєв проходив як обвинувачуваний у тій же справі, що і Олег Сенцов і Олександр Кольченко. Він визнав провину і пішов на угоду зі слідством. Після вироку він виступив свідком на процесі у справі Сенцова і Кольченка, він оголосив, що обмовив їх під тиском. Афанасьєва перемістили у штрафний ізоляторколонії Сиктивкара.
- Поділитися: