Колишнього президента України Віктора Ющенка підозрюють у тому, що він сприяв заволодінню Віктором Януковичем державним майном загальною вартістю 570 мільйонів гривень. Йдеться про комплекс «Межигір’я», який вивели з держвласності та перетворили на резиденцію Януковича.

Про це повідомив Громадському керівник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

Раніше стало відомо, що Генпрокуратура оголосила підозру експрезиденту Ющенку через виведення «Межигір’я» з держвласності.

У 2007 році Ющенко, ймовірно діючи у змові з Віктором Януковичем, перевів «Межигір’я» з Держуправління справами у сферу відповідальності Кабінету міністрів, який передав резиденцію до статуту держпідприємства «Надра України», а те вивело «Межигір’я» з держвласності на користь фіктивної донецької фірми.

Нагадаємо, 30 листопада 2017 року резиденція екс-президента «Межигір’я» перейшла у власність держави. Суд визнав недійсним договір про передачу Межигір’я у приватну власність.

З 29 травня 2018 року суд передав арештоване майно та резиденцію «Межигір’я» в управління АРМА.

У липні 2018 року повідомлялось, що частину нерухомого майна з резиденції «Межигір’я» президента-утікача Януковича передали у власність держави. Також у державну власність перейшло 100% статутного капіталу товариства «Танталіт», яке володіло «Межигір’ям».

Відтоді АРМА неодноразово, але безуспішно проводило конкурс з обрання управителя колишньої резиденції Віктора Януковича і врешті «Межигір’я» віддали в управління помічнику депутата Мураєва.

Поділитись: