З 1 липня українці, ймовірно, зможуть в’їжджати до Німеччини без обмежень. Якщо ситуація з COVID-19 не погіршиться

Німеччина вилучила з переліку регіонів із високим ризиком поширення коронавірусу 13 країн, зокрема й Україну. Якщо ситуація не зміниться до 1 липня, то з того часу українці зможуть в’їжджати в Німеччину з туристичною метою без обмежень.

Про це в п’ятницю, 11 червня, повідомив Інститут Роберта Коха, який відстежує епідемічну ситуацію з коронавірусом у Німеччині та світі.

Від 13 червня не вважатимуться країнами з високим ризиком поширення коронавірусу Австрія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Канада, Кіпр, Ліван, Молдова, Північна Македонія, Сербія, Сполучені Штати, Україна і Чорногорія.

Також із переліку «червоної» зони виключили окремі регіони Греції, Норвегії, Португалії, Хорватії та Швейцарії, а також Косово. Рішення набуває чинності з 13 червня. Але протягом ще кількох тижнів у можливостях українців подорожувати до Німеччини нічого не зміниться.

На сьогодні в’їжджати в Німеччину можна літаком, якщо є негативний результат тесту на коронавірус, доказ повної вакцинації (але лише затвердженими в ЄС препаратами) чи свідоцтво про одужання від COVID-19 — незалежно від того, з якої країни люди прибувають.

Крім того, перед поїздкою потрібно обов’язково зареєструватися на спеціальному сайті, а по прибутті — піти на обов’язкову 10-денну самоізоляцію. Водночас наземне сполучення (потягами, автомобілями чи автобусами) Німеччина взагалі поки не дозволяє.

Але 11 червня міністр охорони здоров’я країни Єнс Шпан оголосив про послаблення обмежень в’їзду з 1 липня. Зокрема, громадяни країн, що не входять до групи з високим ризиком поширення COVID-19, зможуть в’їжджати до Німеччини будь-яким транспортом без обмежень.

Це означає, що українці (якщо ситуація з COVID-19 у нас не погіршиться) також зможуть в’їжджати до Німеччини — без довідок чи тестів і без необхідності відбувати самоізоляцію по прибутті.

Але для цього рівень захворюваності на COVID-19 на 100 тисяч людей не повинен перевищувати 200 випадків протягом семи днів. Поки що Україна цьому показнику відповідає, зазначають в Інституті Роберта Коха.

У травні Європейський Союз погодив загальні правила в'їзду іноземців із туристичною метою без обмежень. Два головні критерії для того, пускати громадян певної держави чи ні, — загальна епідемічна ситуація (зокрема поширення нових штамів коронавірусу) і вакцинація (але лише препаратами, затвердженими в ЄС чи ВООЗ; крім того, вона має бути підтверджена відповідним документом — сертифікатом про вакцинацію).

Але деякі країни ЄС (зокрема Греція, Кіпр тощо) уже пускають до себе туристів — але з певними обмеженнями (наприклад, необхідність перебути певний час в ізоляції). Детальніше про можливості відпочинку за кордоном читайте в наших матеріалах тут і тут.