ENRU

З 2018 року росіяни зможуть в'їжджати в Україну лише за біометричними паспортами — Порошенко

Президент України Петро Порошенко анонсував, що з наступного року громадяни Росії зможуть перетинати український кордон лише за біометричними паспортами.

Про це він заявив на брифінгу у Харкові.

Порошенко анонсував, що найближчим часом буде опубліковане рішення Ради національної безпеки та оборони про введення в'їзду за біометричними паспортами з країн, що представляють загрозу для України.

Svyatoslav Tsegolko

«У найближчі години має бути оприлюднене рішення Ради національної безпеки і оборони, яке передбачає, що з 1 січня 2018 року перетин кордону з країн, які представляють ризики для України (перелік цих країн затверджується Кабінетом міністрів України) повинен відбуватися за біометричними паспортами або — для тих, у кого їх немає — повинна бути фіксація біометричних даних на кордоні. Це не означає, що буде заборона, але пункти перетину кордону повинні бути оснащені відповідним обладнанням і це забезпечуватиме фіксацію», — сказав президент.

Він вважає такий крок виправданим.

«Я вважаю, що це поширена практика і в умовах, коли країна є об'єктом агресії з боку Російської Федерації, ця практика цілком виправдана», — сказав Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про нові правила перетину кордону для громадян Росії.

Президент указом від 30 серпня увів у дію це рішення РНБО. У ньому йдеться, що уряд має вжити всіх необхідних заходів для запровадження в'їзду росіян за біометричними паспортами.

Нагадаємо, що секретар РНБО Олександр Турчинов раніше заявив, що візовий режим з Російською Федерацією потрібно ввести якомога скоріше. Також він заявив, що для росіян потрібно встановити в'їзд тільки за біометричними паспортами.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що МЗС готове реалізувати візовий режим з РФ у разі такого рішення.

У свою чергу, міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що юридичні механізми для візового режиму з Росією готові.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що у разу такого кроку, Москва відповість «дзеркально»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram