Патрульна поліція з 8 жовтня почне використовувати засоби контролю за дотриманням водіями швидкісних режимів — портативні пристрої вимірювання швидкості TruCam.

Патрульна поліція з 8 жовтня почне використовувати засоби контролю за дотриманням водіями швидкісних режимів — портативні пристрої вимірювання швидкості TruCam.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

За даними відомства, ці американські радари правоохоронці використовуватимуть тільки в місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг міжнародного значення.

«Портативний пристрій вимірювання швидкості будуть використовувати виключно на ділянках доріг, де встановлені відповідні дорожні знаки, а перелік таких місць буде у відкритому доступі», — наголосили в МВС.

Також зазначається, що в місцях фіксації порушень швидкісного режиму обов’язково перебуватимуть автомобілі поліції з увімкненими маячками синього кольору.

У міністерстві розповіли, що протягом першого тижня нові радари працюватимуть у пілотному режимі з метою профілактики.

«З метою запобігання зловживань та корупційних ризиків, портативний пристрій TruCam містить алгоритм шифрування AES, що робить неможливим втручання в роботу системи та будь-яке корегування даних. Також служба моніторингу Департаменту патрульної поліції буде контролювати кількість складених адміністративних матеріалів та кількість збережених відео», — йдеться у повідомленні.

Портативний пристрій вимірювання швидкості транспортних засобів TruCam Фото: МВС

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Світлофори не винні: чи потрібен жовтий

За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стаються через перевищення швидкості.

У липні Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який пропонує запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на 8-10 років у випадку, якщо водій у нетверезому стані спричинив смертельну ДТП.

У листопаді 2017 року МВС України пропонувало посилити кримінальну відповідальність для водіїв транспортних засобів, які скоїли ДТП у нетверезому стані, внаслідок чого були травмовані або загинули люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Смертельні дороги: як боротися з ДТП в Україні

Поділитись: