УКРАЇНА

З банку «Михайлівський» незаконно вивели 2,6 млрд гривень – Фонд гарантування вкладів

УКРАЇНА/З банку «Михайлівський» незаконно вивели 2,6 млрд гривень – Фонд гарантування вкладів
Зберегти
Вигляд

Схеми по видачі і погашенню кредитів у банку «Михайлівський», безпосередньо перед введенням тимчасової адміністрації, здійснювалися без коштів, а виключно шляхом запису в бухгалтерських документах, повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів.

Як повідомляється, такі факти були встановлені в результаті перевірки, проведеної фондом.

В результаті використання різних шахрайських схем з-під застави виведено забезпечення за раніше виданими реальним кредитами на суму 2,6 млрд гривень.

Одним із способів виведення коштів був наступний: у приміщеннях банку «Михайлівський» фізичні особи вносили грошові кошти на користь ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр» та ТОВ «Кредитно-інвестиційний центр»", за договорами фінансового позики. Ці кошти відразу перераховувалися в інші банки, або використовувалися для фінансування витрат зазначених компаній. На сьогодні доля цих грошей невідома, зазначили у Фонді.

Крім того, іншим способом фіктивного придбання банком «Михайлівський» активів і збільшення загальної гарантованої суми в банку було оформлення угод виключно «на папері».

Так, напередодні введення в банк тимчасової адміністрації одне з вищевказаних ТОВ продає банку 106 тис. кредитних договорів вартістю 870 млн гривень. Банк, нібито, перераховує кошти, але кредитних договорів не отримує.

Як повідомили у Фонді, перевірка виявила, що записи в бухгалтерському обліку досконалі безпідставно, оскільки залишки на кореспондентському рахунку банку «Михайлівський» в період здійснення зазначених маніпуляцій становили 70 млн гривень, а в касі - 57 млн гривень. Таким чином, банк ніяк не міг зробити переклад реальних коштів по всіх зафіксованих фактів з причини простої брак коштів.

Крім цього, 19 травня 2016 банк «Михайлівський», порушуючи внутрішні документи та нормативи НБУ, без наявності відповідних коштів, «видає» незабезпечені кредити семи фіктивним фірмам на суму 899 млн грн. У свою чергу, вони переводять ці кошти ТОВ «Ініціатива груп» і ТОВ «Профіт Юніон». Ці компанії перерахували кошти в рахунок погашення заборгованості реальних позичальників перед «Михайлівським». Таким чином, з-під застави були виведені забезпечення за раніше виданими реальними кредитами на 2,6 млрд, повідомили у Фонді гарантування вкладів.

Раніше Нацбанк звинуватив керівництво банку «Михайлівський» в організованій злочинності.

3 травня, у зв’язку з тим, що діяльність банку не відповідала вимогам законодавства і нормативно-правових актів НБУ, Нацбанк відніс «Михайлівський» до категорії неплатоспроможних.

Пов`язані новини