У США з космодрому аерокосмічного агентства NASA «Уоллопс Айленд» у штаті Вірджинія запутили ракету-носій «Антарес», яка була створена американською корпорацією Orbital ATK за участю, зокрема, українських підприємств. Про це повідомив посол України у США Валерій Чалий.

«З космодрому NASA «Уоллопс Айленд» здійснений запуск ракети-носія «Антарес», яка є успішним прикладом взаємодії компаній космічної галузі України та США у сфері мирного дослідження космічного простору», — повідомив Чалий.

Ця ракета має доставити вантажний модуль «Сігнус» до Міжнародної космічної станції.

«Антарес» створена американською корпорацією Orbital ATK за участю іноземних партнерів, у тому числі низки українських підприємств.

Зокрема, головна конструкція першої ступені ракети розроблена конструкторським бюро «Південне» та виготовлена на «Південному машинобудівному заводі ім. Макарова» у співпраці з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС», «Хартрон-ЮКОМ», «РАПІД» та ін.

Крім того, зазначив посол, українські фахівці брали активну участь у випробуваннях «Антареса», які проводилися в США.

Зазначимо, це не перший запуск ракети у США, участь у розробці якої брала Україна. Восени минулого року у штаті Вірджинія відбувся успішний запуск ракети-носія середнього класу Antares-230, яка була побудована за участі українських фахівців.

У 2016 році ракету «Антарес», перший ступінь якої був розроблений українським конструкторським бюро «Південне», запустили з космічним кораблем «Cygnus».

Поділитись: