Президент Замбії Едгар Чагва Лунгу з нагоди Дня Африки (святкувався 25 травня) розпорядився помилувати майже трьох тисяч людей. Серед них виявилася і гей-пара, яку засудили до 15-річного ув’язнення через їхню сексуальну орієнтацію.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що 39-річного Яфета Чатабу й 31-річного Стівена Самбо засудили до 15 років ув’язнення відповідно до закону в Замбії, який вважає одностатевий секс «таким, що суперечить правилам природи».

Тоді американський посол у Замбії Деніел Фут заявив, що вирок був невиправдано жорстоким і може зашкодити міжнародному іміджу Замбії, зокрема й серед країн-донорів (це переважно країни Заходу).

Reuters зазначає, що це не вперше між африканськими й західними країнами виникає конфлікт через ставлення перших до представників ЛГБТ.

Так, минулого року Уганда оголосила про плани затвердити закон, який передбачав смертну кару за одностатевий секс. Але пізніше через тиск міжнародних донорів країна від цього кроку відмовилася.

День Африки — це щорічне свято, яке відзначається 25 травня. Свято приурочене до дня заснування в 1963 році Організації Африканської Єдності, яка 2002 року була перейменована в Африканський Союз. Цей день став символом єдності Африки.

Поділитись: