Парламент Угорщини у вівторок, 19 травня, ухвалив зміни до закону, які зобов’язують фіксувати в свідоцтвах про народження, шлюб і смерть стать людини при народженні. Правозахисники стверджують, що це може призвести до утисків прав трансгендерів, чия стать від народження, вказана в документах, не відповідає їхній фактичній статі.

Як повідомляє Reuters, угорські депутати переважною більшістю (133 проти 57) проголосували за те, щоб замінити в документах слово «nem» (яке може позначати стать або ґендер) на формулювання «стать при народженні».

При цьому в уряді Угорщини заявили, що це рішення «не впливає на право чоловіків і жінок вільно виражати власну ідентичність так, як вони того хочуть».

Водночас рішення парламенту країни вже розкритикували як угорські ЛГБТ-активісти, так і міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

«Це рішення відкидає Угорщину в темні часи й нехтує правами трансгендерів та інтерсекс-людей. Воно не лише піддає їх подальшій дискримінації, а й поглиблює без того нетолерантне й вороже середовище для ЛГБТ-спільноти», — йдеться в заяві Amnesty International.

Аби рішення про заборону юридичної зміни статі набуло чинності, його ще має затвердити президент Угорщини Янош Адер, якого Reuters називає союзником прем’єра країни Віктора Орбана.

Про наміри угорського парламенту ухвалити відповідне рішення було відомо ще у квітні. Тоді експерти з правових питань заявили, що новий закон порушуватиме європейське прецедентне право. Відтак документ можна буде оскаржити як у Верховному суді Угорщині, так і в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Поділитись: