У Нафтогазі нагадали, що з 1 січня 2020 року ціни на газ для населення в Україні будуть формуватися на ринкових засадах.

Про це повідомив керівник газорозподільчої компанії Нафтогазу Максим Рабінович під час газового форуму у Києві, передає «РБК-Україна».

«Як буде з січня. Ціна буде ринковою. Вона буде визначатися як середнє арифметичне за ціною для промисловості. У промисловості у нас абсолютно ринкові ціні», — повідомив Рабінович.

Він нагадав, що ринкові ціни на газ для населення передбачені чинним законодавством та вимогами Міжнародного валютного фонду.

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Поділитись: