Війна

З Південного не можуть вийти від 25 до 35 людей — волонтер

2 червня, 2018 15:37
Війна/З Південного не можуть вийти від 25 до 35 людей — волонтер
Зберегти
Вигляд
Станом на 1 червня від 25 до 35 людей не можуть виїхати на безпечну територію з селища Південне, яке на початку травня українська армія взяла під свій контроль.

Станом на 1 червня від 25 до 35 людей не можуть виїхати на безпечну територію з селища Південне, яке на початку травня українська армія взяла під свій контроль.

Про це Громадському повідомив координатор гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін.

Він розповів, що близько 40 людей вийшли із селища у Торецьк.

«Там зібралися близько 40 осіб, які останній тиждень своїми ногами пішки виходили з Чагарів і зараз перебувають на контрольованій Україною території в місті Торецькому. Ще стільки ж людей, за нашими даними, вийшло в місто Горлівка на неконтрольованої території», — сказав він.

Відповідаючи на питання, скільки наразі людей можуть залишатись у Південному, Каплін сказав:

«Дані суперечливі приходять, тому що ніхто не може туди заїхати і побачити своїми очима. Але за словами людей, які вчора виходили звідти ... порядку 25-35 людей ще залишається безпосередньо там».

За його словами, немає однозначної причини того, що селище заблоковане.

«Введено червоний режим, люди говорять про те, що немає гарантій з донецького боку, що їх не будуть обстрілювати. Військовослужбовці України підтвердили, що вони готові дати гарантії припинення вогню з української сторони, але всі чекають письмових гарантій з донецької сторони», — наголосив Каплін.

Раніше у цій публікації у прямій мові спікера йшлося, що «Військовослужбовці України підтвердили, що не готові дати гарантій припинення вогню...». Ми виправили цю помилку, оскільки вона була допущена редактором, а не спікером. Громадське просить вибачення у всіх, кого стосувалась недостовірна інформація.

Нагадаємо, 8 травня українські військові взяли під контроль населений пункт Південне поблизу окупованої Горлівки в Донецькій області. За інформацією штабу ООС, бойовики з того часу періодично обстрілюють позиції підрозділів 24-ї бригади, намагаючись витіснити їх з селища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заблоковані у Південному: близько 30 людей не можуть покинути звільнене селище

Пов`язані новини