Близько 30 людей не можуть виїхати на безпечну територію з селища Південне, яке на початку травня українська армія взяла під свій контроль. Щоб люди, які залишилися в селищі змогли з нього виїхати, місцеві мешканці звернулися до гуманітарних організацій.

Близько 30 людей не можуть виїхати на безпечну територію з селища Південне, яке на початку травня українська армія взяла під свій контроль. Щоб люди, які залишилися в селищі змогли з нього виїхати, місцеві мешканці звернулися до гуманітарних організацій, місцевої влади та військових з проханням посприяти встановленню режиму «тиші». Вирішити як вивезти тих, хто залишився в селищі, представники місцевої влади, військових та гуманітарні організації зібралися сьогодні біля Торецької міської ради.

Заблоковані у звільненому селищі

Після того, як селище взяли під контроль українські військові, бойові дії та обстріли в районі загострилися. Наразі близько 30 мирних мешканців залишилися фактично заблокованими і не можуть виїхати на безпечну територію, розповів Громадському координатор гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін.

«Дорога, якою місцеві мешканці можуть виїхати з селища, постійно прострілюється, тому виїжджати на автомобілях небезпечно», — каже Каплін.

Українські військові 24 бригади, які тримають оборону в цьому районі, зі свого боку готові пропустити через свій блокпост транспорт з місцевими, проте чекають гарантій безпеки з боку самоназваної «ДНР». Їх спробують отримати через представників моніторингової місії ОБСЄ, каже Каплін.

У штабі Об'єднаних сил Громадському підтвердили готовність до встановлення режиму тиші для евакуації місцевих мешканців.

«Всі пропозиції щодо встановлення режиму тиші надходять до Спільного центру контролю та координації за припиненням вогню. Ми готові до встановлення режиму припинення вогню в даному районі», — сказав Громадському представник прес-центру Об'єднаних сил Віктор Шубець.

Бойовики залякують місцевих

Селище Південне фактично межує з окупованою Горлівкою і впритул розташоване до позицій бойовиків. За словами Шубця, останніми днями бойовики змінили тактику і почали свідомо обстрілювати житлові райони селища околиці Горлівки для залякування місцевих жителів.

«Противник змінив тактику та останнім часом вдається до систематичних обстрілів селища Південне (Чигирі), що на околицях Горлівки, з крупнокаліберних кулеметів та мінометів. Основною метою ворога є знищення житлових будинків та залякування місцевих жителів», — заявив Шубець.

Гуманітарна ситуація у селищі

Крім постійних обстрілів та прямої загрози життю, в самому Південному пошкоджено снарядами близько 50 будинків, а 6 будинків згоріли вщент.

Внаслідок пошкодження водопроводу Торецьк-Горлівка водою підтопило багато домогосподарств. Крім того, в селищі немає електрики, а відтак люди не можуть зарядити мобільні телефони та залишаються фактично без зв’язку.

Наразі вже близько 40 людей виїхали до Торецька, райцентру, якому підпорядковується Південне. Приблизно стільки ж — до окупованої Горлівки, каже Євген Каплін.

За його словами, в Торецьку місцева влада готова тимчасово надати людям близько 100 ліжкомісць в навчальних закладах міста. А гуманітарна організація «Проліска», за словами координатора, надасть людям матеріальну допомогу в розмірі 4 тисяч гривень на сім’ю для облаштування на новому місці.

Раніше Євген Каплін повідомив Громадському, що гуманітарні групи та волонтери не мають доступу до трьох населених пунктів: Піщаного, Пісків та Водяного.

Нагадаємо, 8 травня українські військові взяли під контроль населений пункт Південне поблизу окупованої Горлівки в Донецькій області. За інформацією штабу ООС, бойовики з того часу періодично обстрілюють позиції підрозділів 24-ї бригади, намагаючись витіснити їх з селища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile