Війна

З початку «хлібного перемир’я» на Донбасі кількість обстрілів зменшилась майже на 80% — ОБСЄ

11 липня, 2018 17:36
Війна/З початку «хлібного перемир’я» на Донбасі кількість обстрілів зменшилась майже на 80% — ОБСЄ
Зберегти
Вигляд
З початком чергового режиму тиші на Донбасі 1 липня у зоні бойових дій інтенсивність обстрілів зменшилася майже на 80% в порівнянні з попереднім періодом.

З початком чергового режиму тиші на Донбасі 1 липня у зоні бойових дій інтенсивність обстрілів зменшилася майже на 80% в порівнянні з попереднім періодом.

Про це на засіданні Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання ситуації на Донбасі повідомив голова моніторингової місії ОБСЄ Ертурул Апакан, передає речниця представника України в ТКГ Дарка Оліфер.

«Проте повноцінний режим тиші так і не став реальністю, порушення режиму припинення вогню з боку ОРДЛО продовжуються. Триває повзуча військова активність, виявлена СММ ОБСЄ на ділянках розведення сил та засобів в р-ні Петрівського і Золотого, особливу тривогу викликають факти облаштування укріплення кулеметних та мінометних позицій», — написала Оліфер.

27 червня Тристороння контактна група з питань врегулювання ситуації на Донбасі за участі представників самоназваних «ДНР» та «ЛНР» ухвалила новий режим тиші з 1 липня.

Бойовики самоназваної «ДНР» заявили про готовність дотримуватися режиму тиші на Донбасі.

Раніше Тристороння контактна група та інші підписанти Мінських угод домовилися про відновлення режиму припинення вогню з 5 березня.

Однак вранці 5 березня бойовики на Донбасі порушили перемир'я вже за годину після його початку.

У перший день весняного перемир'я один український військовий дістав поранення внаслідок обстрілу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:  хто такий Сергій Наєв

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Пов`язані новини