Від початку перемир'я на Донбасі, 27 липня, українська сторона нарахувала 14 провокацій з боку бойовиків.

Про це повідомляє штаб операції Об'єднаних сил.

Там наголошують, що з 27 липня бойовики здійснили 14 поодиноких неприцільних обстрілів позицій підрозділів Об'єднаних сил.

Робили вони це, як кажуть в ООС, щоб спровокувати українських військових відкрити вогонь у відповідь, а відтак звинуватити Україну у зриві домовленостей.

Провокації бойовиків зафіксували поблизу Водяного, Південного, Шумів, Новолуганського, Новотошківського, Оріхового, Луганського та Пісків. Переважно бойовики використовували стрілецьке озброєння, але подекуди били й з мінометів.

«Розуміючи справжні підступні наміри противника українські воїни впродовж тижня на провокації не реагували. Протягом останніх семи днів на ділянках відповідальності переважної більшості підрозділів порушень режиму припинення вогню не було», — наголосили у штабі.

Також зазначають, що сьогодні, 2 серпня, перемир’я зберігається. А ось напередодні, 1 серпня, бойовики тричі порушили режим припинення вогню. Втрат серед українських військових не було.

  • Нові домовленості про режим припинення вогню забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Натомість вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
  • Увечері 27 липня під будівлею Офісу президента у Києві близько тисячі людей зібралися на акцію протесту проти нової домовленості щодо припинення вогню на Донбасі. Мітингарі вважають, що нове перемир’я фактично перетворить Росію на спостерігача та змусить Україну домовлятись із самопроголошеними «ЛНР» та «ДНР».
Поділитись: