З портів України вивезуть 80 тисяч тонн пшениці для країн, що перебувають на межі голоду

У рамках «зернової угоди» з портів України вивезуть 80 тисяч тонн української продовольчої пшениці. Вони підуть на потреби країн, що перебувають на межі голоду.

Про це повідомило Міністерство інфраструктури 12 листопада.

У відомстві кажуть, що два балкери зайшли в порти Одеської області під завантаження пшеницею для мешканців Ефіопії, Ємену та Афганістану. Ці судна зафрахтовані ООН у межах роботи Всесвітньої продовольчої програми.

Так, у порту «Одеса» завантажують 40 тисяч тонн пшениці на балкер BOZBURUN M для Ефіопії. Стільки ж зерна для жителів Ємену та Афганістану у порту «Чорноморськ» забере балкер GOKOVA M.

Балкер GOKOVA M, який зайшов до порту «Чорноморськ»Міністерство інфраструктури / Facebook

У міністерстві додали, що 12 листопада у межах реалізації «зернової ініціативи» з порту «Чорноморськ» вийшли два судна з 27 тисячами тонн агропродукції, яку спрямують до країн Азії.

Наразі в портах Одещини під обробкою перебувають 33 судна. На них завантажують 920 тисяч тонн агропродукції. А з 1 вересня з області вийшли 444 судна, які експортували понад 10 мільйонів тонн продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Що відбувається навколо «зернової угоди»?

29 жовтня міноборони росії заявили, що рф призупиняє участь у «зерновій угоді». За їхніми словами, причиною став нібито «теракт» щодо кораблів чорноморського флоту та цивільних суден, який нібито здійснила Україна з участю фахівців із Великої Британії.

Вихід росії із «зернової угоди» призвів до фактичного блокування руху 218 вантажних суден.

Президент Володимир Зеленський назвав «передбачуваними» заяви росії про вихід із «зернової угоди» і зауважив, що рф ухвалила рішення про це ще у вересні.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що «продовжує підтримувати контакти», спрямовані на відновлення «зернової угоди».

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив, що 1 листопада зустрічався з президентом рф володимиром путіним, щоб обговорити «зернову угоду».

Зрештою міноборони рф опублікувало 2 листопада повідомлення, в якому підтвердило «відновлення реалізації угоди».

Увечері того ж дня Зеленський у відеозверненні заявив про вагомий дипломатичний результат для України й усього світу — експортна зернова ініціатива продовжить працювати. Каже, що російський шантаж ні до чого не призвів. Термін укладеної в липні угоди спливає 22 листопада.