У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт про регулювання операцій з криптовалютою. Зокрема, дохід від продажу криптоактивів пропонують оподатковувати за ставкою 5%.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації України.

Також законопроєктом регулюється, що оподаткування підлягатиме лише операція з продажу криптовалюти, зокрема різниця між доходом, отриманим від продажу та його вартістю, яка визначається із суми підтверджених витрат на придбання або створення такого активу.

Операції з криптовалютою не оподатковуватимуть податком на додану вартість (ПДВ).

Окрім цього, у законопроєкті визначено основні терміни та поняття, зокрема «віртуальний актив», «криптоактив», «токен», «розподілений реєстр».

«Ми впевнені, що прийняття цього закону створить умови для початку функціонування ринку віртуальних активів у відповідності до законодавства України з врахуванням балансу інтересів суб‘єктів, що здійснюють операції з віртуальними активами, та держави, яка отримає додаткові надходження податків від операцій з віртуальними активами», — повідомили у Мінцифри.

Раніше у Верховній Раді заявляли, що планують легалізувати криптовалюту в Україні до 2020 року.

Раніше в уряді повідомляли, що планують легалізувати майнінг криптовалют за 2-3 роки.

Про легалізацію криптовалют в Україні говорили ще у 2018 році за часів уряді Володимира Гройсмана. Зокрема тоді планували розробити правила щодо оподаткування операцій з криптовалютою. Також в уряді доручили внести майнінг криптовалют до класифікатора видів економічної діяльності (КВЕДу), що узаконює дану діяльність.

Ми існуємо завдяки вам! Підтримайте незалежну журналістику — фондуйте нам на Спільнокошті та долучайтеся до спільноти Друзів hromadske.
Поділитись: