Україна засуджує виселення громади Православної церкви України з кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в анексованому Сімферополі. Таке рішення показує політику системного переслідування української православної спільноти Криму.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ.

Підставою для виселення української громади з собору стало начебто «завершення строку дії договору з єпархією УПЦ КП». Хоча він був укладений на 49 років після проголошення незалежності України.

У відомстві нагадали, що тиждень тому російська окупаційна адміністрація вручила архієпископу ПЦУ Клименту постанову про знесення храму в Євпаторії. У березні минулого року окупаційна адміністрація безпідставно затримувала самого архієпископа Климента, у квітні відмовилась зареєструвати місцеву релігійну організацію за його заявою, а в червні ухвалила рішення розірвати угоду оренди приміщень, в яких розташовувався діючий кафедральний собор. Цим усе не закінчилося — в липні під виглядом ремонту будівлі з собору викрали весь церковний обладунок єпархіального управління цього собору.

«Такі дії неприпустимі та грубо порушують права людини, відображають політику системного переслідування української православної спільноти в тимчасово окупованому Криму», — наголосив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Він додав, що МЗС засуджує утиски та переслідування кримчан мусульманського віросповідання, громади месіанських євреїв, вірян «Свідків Єгови».

Поділитись: