В Одесі з затонулого танкера «Делфі» знову вилились нафтопродукти.

Про це повідомили в Держекоінспекції Одеської області.

Так, 23 червня інспектори з охорони навколишнього середовища виявили окремі маслянисті плями та сіру плівку сріблястого кольору на поверхні води в районі, де затонув танкер.

Спеціалісти відібрали зразки води і віддали їх до лабораторії.

«Встановлено перевищення нормованих значень ГДК по вмісту у воді нафтопродуктів у 2,2 раза», — йдеться у повідомленні.

Екоінспекція направила до Адміністрації морських портів України лист «щодо здійснення заходів реагування та приведення акваторії у належний стан».

Про витік палива з затонулого танкера повідомлялось 21 червня. Пляма від забруднення направилась у бік пляжу.

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

В Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Генпрокурор Ірина Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

8 квітня компанія-власник «Делфі» обіцяла, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт. Однак цього так і не відбулося.

Поділитись: