Щиглики, конфісковані митниками в аеропорту «Бориспіль»
Фото:

Державна фіскальна служба

Громадянин Лівану намагався вивезти з України до Йорданії 1600 щигликів за підробленими документами. Митники вилучили птахів, а згодом за дозволом Міністерства екології їх випустили на волю.

Чоловік з Лівану намагався розмістити пташок на складі для тимчасового зберігання в аеропорту «Бориспіль».

Він надав довідку від однієї з громадських організацій та вказав загальну вартість птахів — 80 тисяч гривень. Митники перевірили документи та встановили — зазначена організація не займається продажем птахів.

На чоловіка склали протокол про порушення митних правил.

А самих щигликів вилучили та передали на зберігання до кінноспортивного комплексу «Магнат».

Зранку 16 січня зоозахисниця Олена Будзинська повідомила, що їде до кінного комплексу й потребує корму для щигликів — «хто зможе, приїдьте туди».

Пташки перебували у транспортувальних ящиках, які зоозахисниця назвала «жахливими».

«Частина пташок уже загинула! Але там є і живі, ослаблені — ті, кого можна врятувати!», — написала Будзинська.

Зоозахисники годували та давали воду птахам через клітки.Згодом клітки розібрали.

17 січня птахів за дозволом Міністерства екології випустили на волю. З 1600 щигликів не вижили 30.

Птахів випустили в присутності орнітологів і ветеринара.

«Найсильніші полетіли найпершими, тих, хто слабші, забрали ще на годину в приміщення Вони досохди й їх випустили. Хто не зміг вижити — не живив, недивлячись на усі старання», — написала зоозахисниця.

Нагадаємо, 6 жовтня з України до Туреччини відправили вантажівку із близько 300 вівцями, а вже 12 їх повернули назад. Офіційно Туреччина не пояснила причину повернення овець. Держпродспоживслужба вказала, що після повернення тварин до України їх не заборонено утримувати на території країни через загрозу поширення інфекційних хвороб та ухвалила рішення про утилізацію тварин. Згодом у овець не виявили інфекційних хвороб та дозволили їх перевезти до Одеси, на територію, на якій збираються збудувати для них екоферму.

Після випадку з вівцями Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів вирішила змінили правила транспортування тварин та видавати документи на живих тварин лише після перевірки умов транспортування.

Поділитись: